Revolvingový úver

Revolvingový úver

Revolvingový úver sa dá prirovnať k obyčajnému úveru z kontokorentného účtu, je tu ale predsa jedna odlišnosť. Termín „revolvingový“ znamená po slovensky „obnovujúci sa“. Pri tomto type úver je obnoviteľná finančná rezerva. S každom uhradenou mesačnou splátkou „sporíte“ čiastku, ktorú si v prípade potreby môžete opäť požičať a to bez akýchkoľvek zbytočných papierovačiek. Väčšinou stačí jeden telefonát a peniaze sú Vám hneď odoslané na účet, môže to byť však v každej banke individuálne.

Čo sa týka jeho podobnosti s kontokorentným úverom, je tu predsa len ešte jedna odlišnosť – má účelový charakter. Revolvingový úver je určený pre firmy a podnikateľov k financovaniu potrieb na prevádzkovanie biznisu v podobe obežných finančných aktivít.

Tento typ úveru je ideálny pre firmy, ktoré potrebujú získať peniaze ešte pred splatením faktúry od odberateľa.

Kvôli účelovosti úveru bývajú jeho úrokové sadzby výrazne nižšie, ako pri kontokorentnom úvere. Pohyblivá úroková sadzba býva zložená so sadzby medzibankového trhu PRIBOR lebo EURIBOR a to podľa toho, v akej mene je poskytovaný úver a z marže, ktorá je odvodená od firemného rizika. K vybaveniu revolvingového úveru nie je potreba ručenia nehnuteľnosťou, ale len pohľadávok. Veľkou výhodou je, že o tom nemusíte informovať odberateľov.

Maxmálna splatnosť je jeden rok, úver však môžete splatiť aj skôr, kedykoľvek. Medzi banky poskytujúce tento typ úveru na Slovensku patria napr. VÚB, ČSOB, OTP Banka, UniCredit atď.

Odporúčame aj:

 • Krátkodobý úver Krátkodobé úvery patria medzi bezúčelové typy pôžičiek, ako už […]
 • Eskontný úver Ako už z názvu vyplýva, pri eskontnom úvere banka eskontuje […]
 • Lombardný úver Lombardný úver je málo známy typ úveru, patriaci medzi rýchle […]
 • Kontokorentný úver Kontokorentný typ úveru je úver poskytovaný podnikateľom. Je to […]
 • Konsolidačný úver Konsolidačný úver je pôžička na splatenie úverov. Môže to mať […]

Skúsenosti a názory:
2 názory na “Revolvingový úver

 1. Spätné upozornenie: Pôžičky pre zamestnaných | Typy pôžičiek

 2. Juraj

  Dobry den

  Kupoval som si tovar cez jednu splatkovu spolocnost kde som s nimi uzavrel zmluvu o revolvingovom spotrebitelskom uvere a vydani kreditnej karty a ramcovej zmluve o poskytovani platobnych sluzieb…
  Ja som o tento revolvingovy typ nemal zaujem ale akosik mi to bolo dobre vystelene atd…
  Chcem len splatit ten tovar to je asi to 1.cerpanie revolvingoveho uveru a potom uz nic – staci ak si tu kartu neaktivujem?? pretoze este si to mozem zrusit do 14 dni ale kedze este mi nic nebolo dorucene budem povinny platit nejake istiny?? a kolko by to asi bolo??? v tomto by som potreboval nutne co najskor poradit…Dakujem za skoru odpoved…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.