Kontokorentný úver

Kontokorentný úver

Kontokorentný typ úveru je úver poskytovaný podnikateľom. Je to krátkodobý úver, ktorý podnikatelia využívajú hlavne na splatenie neočakávaných výdavkov (pohľadávok) a na financovanie zásob.

Úver banky poskytujú na kontokorentný účet klienta – nie je to klasický bežný účet, je tu dohodnutá možnosť čerpať peniaze do debetného zostatku počas dohodnutej doby, úrokovej sadzby a podmienok. Dohodnutý debetný zostatok je ale neprekročiteľný. Úroky sa účtujú iba za dni, kedy bol úver čerpaný. Pôžička môže byť poskytnutá v eurách, ale aj v cudzích menách.

Pri tomto type úveru banky nezvyknú žiadať dokladovanie účelu využitia pôžičky. Splácanie úveru prebieha priamo príjmaním prostriedkov na kontokorentný účet, celkova doba splatnosti úveru sa pohybuje okolo 12 mesiacov, ale v každej banke do môže byť individuálne.

Kontokoretný účet sa však od bežného účtu v ostatných veciach moc nelíši – môžete pokojne využívať hotovostné i bezhotovostné vklady, používať kreditky, zadávať trvalé príkazy a prevody, skrátka všetko čo umožňuje i bežný účet.

Úrokové sadzby sa zvyknú pohybovať medzi 8-20%. Veľkou výhodou je nepochybne čerpanie úveru 24 hodín denne pomocou internet bankingu alebo platobých kariet. Tieto úvery poskytuje väčšina bánk na Slovensku – napríklad SLSP, ČSOB, VÚB.

V prípade, že Vám nevyhovujú kontokorentné úvery, môžete vyskúšať nebankové pôžičky od Providentu. Ak máte záujem, vyplňte nasledujúci formulár, ktorý Vás k ničomu nezaväzuje – bude Vás akurát tak kontaktovať zamestnanec spoločnosti Provident, ktorý Vám rád pomôže s výberom vhodnej pôžičky.

Odporúčame aj:

  • Lombardný úver Lombardný úver je málo známy typ úveru, patriaci medzi rýchle […]
  • Revolvingový úver Revolvingový úver sa dá prirovnať k obyčajnému úveru z […]
  • Eskontný úver Ako už z názvu vyplýva, pri eskontnom úvere banka eskontuje […]
  • Konsolidačný úver Konsolidačný úver je pôžička na splatenie úverov. Môže to mať […]
  • Krátkodobý úver Krátkodobé úvery patria medzi bezúčelové typy pôžičiek, ako už […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.