Konsolidačný úver

Konsolidačný úver

Konsolidačný úver je pôžička na splatenie úverov. Môže to mať rôzne dôvody, medzi výhody tohto typu úveru patrí samozrejme lepšia prehľadnosť, navyše pri správnej konsolidácií môžete v konečnom dôsledku zaplatiť nižšie úroky.

Za konsolidačný úver sa považuje akýkoľvek úver, ktorý slúži na konsolidáciu viacerých pôžičiek. Konsolidovať sa dajú všetky rôzne typy pôžičiek. Na tento účel sa zvyknú používať hlavne spotrebné úvery na čokoľvek.

Namiesto viacerých rôznych úverov teda klient v konečnom dôsledku spláca iba jeden, ktorý máva dlhšiu doby splatnosti a nižšiu úrokovú sadzbu. Takisto klient ušetrí na poplatkoch, je výhodnejšie splácať jeden úver ako viacero úverov. Výhodou sú určite aj nižšie mesačné splátky.

Získať konsolidovaný úver však nemusí byť jednoduché, banky kontrolujú v registri dlžníkov či ste mali vždy poctivé splácanie. Pri konsolidovanom úvere ale nemôžete prerobiť. Ak získate konsolidáciu bez ručenia, úroková sadzba sa môže pohybovať okolo 9%, je to však všade individuálne. Existujúce dlhy banky nezvyknú brať do úvahy, rátajú s tým, že ich splatíte pomocou konsolidačného úveru.

Tento typ úveru poskytuje napr. SLSP v tzv. „spotrebnom úvere na čokoľvek“. Maximálna výška tohto úveru je 20 000 € a splácať ho môžete až 10 rokov.

Odporúčame aj:

  • Kontokorentný úver Kontokorentný typ úveru je úver poskytovaný podnikateľom. Je to […]
  • Lombardný úver Lombardný úver je málo známy typ úveru, patriaci medzi rýchle […]
  • Krátkodobý úver Krátkodobé úvery patria medzi bezúčelové typy pôžičiek, ako už […]
  • Eskontný úver Ako už z názvu vyplýva, pri eskontnom úvere banka eskontuje […]
  • Revolvingový úver Revolvingový úver sa dá prirovnať k obyčajnému úveru z […]

Skúsenosti a názory:
Názor na “Konsolidačný úver

  1. Spätné upozornenie: Pôžičky na splatenie dlhov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.